Ewangelizacja po gorących tańcach dziewczyn. Płock.

Pastor w Jerzy zorganizował event – ewangelizację w Orlen arenie w Płocku. Był raper Kola, byli mistrzowie jiu- jitsu i cheer-liderki. Chodziło o to by zachęcić młodzież do przyjścia. A miedzy tymi pokazami, miałem mówić swoje świadectwo nawrócenia. Było trudno, bo wydawało mi sie, źe wypadnie blado na tle muzyków i sportowców z ich umiejętnościami. Ale kiedy mówiłem panowała cisza! Wierzący, którzy teź byli tam, mówili, że chciało się słuchać. Ewangelia była górą! 

Zdziwiła mnie reakcja nieobecnych. Wogóle mnie dziwią reakcje nieobecnych! Bo jak nieobecni mogą reagować na coś, czego nie widzą? Nieobecnych Bóg nie upoważniał do zabierania głosu, bo na podstawie 2 czy 3 świadków opiera się każda sprawa. Więc trzeba być świadkiem. Trzeba być zaangażowanym w proces. Usłyszałem krytykę, że jak można głosić Ewangelię po występie cheer liderek? Okazuje się, że można. Jeszcze można głosić w kasynie, agencji towarzyskiej, na punk koncercie i nawet w kościele! Mam znajomego, który nawrócil się, będąc właścicielem kasyna w Kijowie. Codziennie w swoim kasynie o 22 on brał mikrofon, prosił by nie sprzedawano nic w tym momencie, by zgasili papierosy i prosił pastora , by głosił kazanie! I byli nawrócenia ! Tak robił przez rok, a potem sprzedał interes. 
Myślę, że nie mają racji krytycy, którzy nie szukają sposobów dotarcia do młodych. Młodzi do kościoła nie pójdą, a na koncert owszem. Paweł nie czekał, że do niego przyjdą z areopagu, a poszedł do nich sam. Powinnismy stwarzać możliwości ewangelizacyjne, eksperymentować i to co jest najlepsze zachowywać. 

17 thoughts on “Ewangelizacja po gorących tańcach dziewczyn. Płock.

 1. Tak Jest pastorze ! alleluja ! do mnie zaczeli mowi ci ,, sprawiedliwi” i ,, najświętsi ” chrześcijanie ze jak to mozna uzywac cielesnych sposobow do ewangelizacji ze wogule rap jest od diabła itp . I powiedzialem takiemu medrcowi jednemu ze ciekawy jestem jak bedziemy w niebie co powiesz takim osobom z takich własnie ,, ewangelizacji’ ze co nie biblijnie sie nawrociliscie !? ze cielesnie bylo wam zwiastowane ?! az mnie krew zalewa na tych oskazycieli którzy cały czas w kapciach w domu siedza i czekaja az świat sie nawroci !

  Polubienie

 2. A do czego się „nawrócą” ci młodzi ludzie? Do „fajnego” kościoła, który oferuje pokazy walk i występy seksownych dziewcząt? Młodzież chętnie przyjdzie na show. Prawda. Ale czy gdybyście zaprosili ich nie na show, a na słuchanie o Bożych sprawach, równie chętnie by przyszli? NIE. Bo widzisz, Pastorze, o Bogu gotowi są słuchać i przyjąć Go do serca ci, którzy są już na to gotowi, którzy mają otwarte uszy. Ściągniesz podstępem młodych na salę. Pośmieją się, poklaszczą, może nawet przyjdą do Twojego zboru. Żeby …dalej się śmiać i klaskać. Dla rozrywki. Czy naprawdę narodzą się z Ducha, skoro Bóg ich nie interesował, skoro mają zamknięte uszy i zamknięte serca? NAPRAWDĘ myślisz, że za pomocą rozrywki otworzysz ich serca? Ściągniesz gapiów, i tyle. I co to za postawa, która pozwala mieszać święte Słowo z rozpustą i przemocą? ( te dziewczyny…no wybacz, te walki…).
  Słowo Boże ma moc. Duch Święty przekonuje o grzechu, sądzie i sprawiedliwości. I Doprawdy nie potrzebuje do tego żałosnych ludzkich zabiegów, które wypaczają potem obraz Bożej Ewangelii. OHYDA. I tyle.

  Polubienie

  • Anna, a jeśli to pierwszy raz właśnie wtedy usłyszą o Bogu? Może wtedy coś zadrga im w sercu i zostanie w głowie, nie będzie dawało potem spokoju? Gdy pastor opowiadał swoje doświadczenie z Bogiem była cisza… Ludzie mają w tych czasach dość kościoła, bo stał się często systemem religijnym nakładającym jarzmo, ludzi to nie interesuje… Oni potrzebują kościoła żywego, tam gdzie są. Ty i ja jesteśmy kościołem… Jeśli Jezus w Tobie to pobrudzi Cię nic zewnętrznego, ewangelii nie wybrudzi nic zewnętrznego. Słowo Boga jest żywe i dociera w przeróżnych miejscach.
   Każdy z nas ma inne powołanie, gdzie indziej Bóg go wysyła. Pytajmy się siebie nawzajem jaką drogą prowadzi CIę Bóg i uczmy się szanować, a nie osądzać. Bo moja droga to nie twoja, a twoja to nie moja. A Bóg jest daleko szerszy i większy niż nasze horyzonty myślowe i jeszcze nieraz nas zaskoczy 🙂

   Polubienie

   • Powinno być: ” Jeśli Jezus w Tobie to NIE pobrudzi Cię nic zewnętrznego, ewangelii nie wybrudzi nic zewnętrznego.”

    Polubienie

 3. Paweł poszedł sam na Areopag???
  W BW czytam:(19) Zabrali go i zaprowadzili na Areopag, mówiąc: Czy możemy dowiedzieć się, co to za nowa nauka, którą głosisz?
  W BG czytam: (19) A porwawszy go, wiedli do Areopagu, mówiąc: Możemyli wiedzieć, co to jest za nowa nauka, którą ty opowiadasz?

  Polubienie

 4. Jednemu mojemu bratu, droga siostro, głosił kolega w szałasie przy wiśniówce! I dzięki temu brat ŻYJE. W sensie nie tylko wiecznym. A Jezus gdzie głosił? Szedł do złodziei i prostytutek. Gorszył faryzeuszy. Dla Jezusa obrzydliwi to byli faryzeusze. Bóg działa jak chce. Na całe szczęście:):):):).

  Polubienie

 5. ze względów zdrowotnych, znowu, nie mogłem być, jednak ewangelizacja jak widziałem i słyszałem udana, a ja za Listem do Filipian mówię: „Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany”

  Polubienie

 6. Pan Jezus szedł do tych, którzy potrzebowali lekarza. A oni się albo nawracali, albo odchodzili. Znajdź mi jednak w NT, gdzie Pan Jezus ZAPRASZAŁ do swojego domu lub do Bożej świątyni grzeszników i pozwalał im chlubić się swoją grzesznością, zachęcał ich, aby pokazywali swoje grzeszne nawyki, grzeszne upodobania, aby „przyciągnąć” innych na swoje nauczania. Toż to absurd.
  Jeśli ten brat popijał sobie wiśniówkę z alkoholikiem i jednocześnie głosił mu ewangelię, to Bogu dziękować, że POMIMO tego do tamtego doszło Słowo Boże( a nie „dzięki temu”). Mamy być solą tej ziemi, świadectwem, mamy być święci. Mamy się uświęcać, a o pewnych rzeczach nawet nie wspominać, jak przystoi świętym. Faryzeusze to nie są ludzie, którzy pragną być święci -to ludzie, którzy UDAJĄ świętych, są obłudni. Nadużywasz tekstu o faryzeuszach, aby usprawiedliwiać grzech.

  Tyle że nikt nie chlubil się grzechem. Były pokazy sportowe. A to nie jest grzech:) to talent.

  Polubienie

 7. Witam ponownie,mogę znać przyczynę usunięcia komentarza????????????Uważam ze jeżeli na blogu istnieje mozliwośc komentowania,to można spodziewac się pozytywnych i negatywnych.Zaznaczam ,ze nie było w nim żanych nieprzyzwoitych słów….w przeciwieństwie do niektórych wśród zwolenników Twojej działalności….pastorze.Pozdrawiam.

  Już nie pamietam o jaki post chodziło. Ale chyba wydało się , ze było coś nieprzyzwoitego. Może przesadzilem i za to przepraszam.

  Polubienie

  • Moje posty też zostały usunięte. Cóż, prywatny blog, prywatna sprawa. Najwyraźniej nie wszystkie odpowiedzi się podobały.
   Pisałam o tym, że prawdziwym apostołom wystarczyło Słowo i moc Ducha Świętego, i trudno mi byłoby sobie wyobrazić apostoła Piotra czy Pawła , jak zapraszają na „wieczór ewangelizacyjny” gladiatorów i panienki do towarzystwa, żeby ów wieczór uatrakcyjnić i przyciągnąć ludzi kochających takie rozrywki.

   Co do „niechlubienia się”- rozumiem, że p o p i s y w a n i e się( wszak to nie były zawody) umiejętnością walki i gołymi nogami oraz kręcącymi pupami jest…OK? Wszystko w porządku?

   I…w moich postach nie było NIC nieprzyzwoitego. Nie mam zwyczaju pisać „nieprzyzwoicie”. Uruchamianie możliwości komentowania, a potem usuwanie niewygodnych treści świadczy nie najlepiej o właścicielu bloga- widocznie brakuje mu argumentów…

   Polubienie

 8. Pastorze…..przeprosiny są zbyteczne…..ja sie nie gniewam:).Mogłabym komentarz,powtórzyć.Uznaję ,ze nie ma potrzeby,ponieważ myślę,ze bardzo dobrze zapamiętałęś „ów post”.Z cała odpowiedzialnością przed Bogiem zapewniam ,ze nie było nic nieprzyzwoitego..Pozdrawiam.

  Polubienie

  • Da mnie istotnym było to, że niektóre komentarze pokazują w krzywym zwierciadle wydarzenie w którym brałem udział. Dla nieobecnych czytaczy wyglądało to na jakaś straszna orgię, kiedy tak naprawdę to były pokazy sportowe. Nie życzę, aby czytaczy bloga wyobrażali sobie , ze jestem uczestnikiem poganskich rytuałów, jak to mogło wynikać z niektórych komentarzy. To jest przyczyna usuwania niektórych wpisów.

   Polubienie

   • Nieobecni czytacze oglądali film…Dziewczyny w króciutkich spódniczkach kręcące pupami w tańcu z hm…dość dziwnym tekstem, jak na ewangelizację to może jeszcze nie orgia, ale jednak..nieprzyzwoite.

    Polubienie

 9. Pastorze,kręcisz sam na siebie „bicz”………….
  . „A miedzy tymi pokazali miałem mówić swoje świadectwo nawrócenia. Było trudno, bo wydawało mi sie, źe wypadnie blado na tle muzyków i sportowców z ich umiejętnościami”….To Twoje słowa pastorze z pierwszego komentarza.Ty…noszący w sobie świadectwo żyjącego Chrystusa…boisz się ,ze Twoje świadectwo wypadnie blado???????
  Sam o sobie wydajesz świadectwo.Niczego nie muszę pokazywać w krzywym zwierciadle.Więcej uczciwości i samokrytycyzmu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s