Podstawa skutecznego egzorcyzmu.

Każdy wierzący jest powołany do wypędzania demonów.

Kościołowi jest dana moc związywać, czyli zabraniać. Mamy autorytet nad diabłem w imieniu Jezusa. Zawsze, kiedy prowadzi mnie Duch związuję demony w modlitwie, by nie wtrącały się w nasze życie i życie kościoła. Ale musimy mieć właściwe podstawy w oparciu o Biblię, by walka duchowa była zwycięska. By nie było zamkniętego koła wciąż powracających się demonicznych problemów.

Pierwszą podstawą jest wiara. Druga podstawa – wiara w to kim jesteśmy w Jezusie i gdzie jesteśmy w nim i z nim.

Największą tajemnicą chrześcijaństwa, nowego przymierza jest to, że Bóg zamieszkał w nas. To jest fundament wokół którego odbywa się walka. Jest dużo sprzecznych teorii. Na ile mieszka w nas, co zajmuje w nas, czy tylko ducha, czy tez ciało.

Kolosan 1:25 Tego Kościoła sługą zostałem zgodnie z postanowieniem Boga, powziętym co do mnie ze względu na was, abym w pełni rozgłosił Słowo Boże, 26tajemnicę, zakrytą od wieków i od pokoleń, a teraz objawioną świętym jego. 27Im to chciał Bóg dać poznać, jak wielkie jest między poganami bogactwo chwały tej tajemnicy, którą jest Chrystus w was, nadzieja chwały.

Nasza grzeszna natura została zamieniona na Boską naturę. We mnie jest Bóg i dlatego mogę brać autorytet nad mocami ciemności! To jest istota naszej wiary – ja nie szukam Boga, ja w nim jestem, a on we mnie. I to przeraża szatana. On wie, że jeśli my uwierzymy w to – jego władza się skończy. Ale wielu ma trudności z uwierzeniem w tę prawdę, bo widzą swe upadki i niedoskonałości i nie rozumieją jak to działa. Ale Słowo mowi nam Wierzyć , a nie rozumieć. I tu odzywa się nasza pycha – ale musi być jakieś wytłumaczenie. Jak to działa?

Kiedy Paweł pouczal kościół w Koryncie, najbardziej grzeszny kościół w Nowym Testamencie, powiedział bardzo stanowczo. Wasze ciało Świątynią Ducha jest. Powiedział to synom i córkom Koryntu, a oni mogli mieć kłopot z uwierzeniem w to, z powodów grzechów pośród siebie! I tu jest walka, by uwierzyć w to. To jest istota chrześcijaństwa! Jeśli ja w to wierzę, to będę to miał. Wiarą zbawieni jesteście. Jeśli wierzysz, że jesteś zbawiony, to jesteś. I na odwrót, jeśli wierzysz, że jesteś w nieprzebaczalnym grzechu, to jesteś. Lud ginie z braku poznania. Oz.4,6. To nie znaczy, że musimy pozostać w grzechu. Chodzi o fundament.

Paweł wiedząc o grzechach korynckiego kościoła, nie zorganizował im sesję uwolnieniową, a zaczął ich utwierdzać w tym, że są Świątynią Ducha. Bo taka postawa jest początkiem skutecznej walki duchowej. W naszym kościele mamy kurs „Pójdż za mną!” Na którym jest sesja uwolnieniowa. Ale zanim modlimy sie o uwolnienia, jest kilka nauczań o Bożej miłości, łasce, kim jestesmy w Jezusie. I już wtedy niektórzy doświadczają uwolnienia. Zanim dojdzie do modlitwy o uwolnienie.

Właściwa teologia już jest orężem w walce z demoniczną opresją.

1Kor 6: 19 Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? 20Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.

I na koniec kogo wyslawiaj w ciele waszym? Boga! Jak to możliwe, że w niedoskonalym wierzącym może mieszkać Bog, a nie szatan? Jest tak dzięki łasce, która daje moc by wyrwać z mocy zła.

A werset 17 mowi, że kto zaś łączy się z Panem, jest z nim jednym duchem. Po tych wersetach cieżko jest uwierzyć ze w wierzącym może mieszkać demon. Tylko w co ty wierzysz? Szkoda mi jest wierzących , którzy dali sie przekonać, że mają w sobie demony, ( choć mogą i bywają atakowani przez nie).Uwierzyli w to. A wiara otwiera drogę dla swiata duchowego. Wówczas nie mogą być pewni, że pokonają szatana. Bo ich modlitwa nie płynie z Ducha Świętego, a z jakiegoś innego źrodła, ktore jest w nich.

Inna rzecz, że nie każdy , kto chodzi do kościoła – wierzy. I wierzy właściwie. Heretycy mogą mieć legiony demonów. Bo ich wiara nie jest oparta o prawdę.

Biblia przekonuje nas o tym, że jesteśmy świątynia Ducha, ze Chrystus w nas, ze w nim jesteśmy na tronie, ze wyrwani jesteśmy z królestwa ciemności poprzez łaskę wiarą.

Znaczącym jest drugi rozdział do Efezjan, zwłaszcza fragment Ef 2,9 ktory wszyscy znamy i cytujemy. Łaską jesteśmy zbawieni prze wiarę nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Chluba, pycha była grzechem diabła i dlatego nie możemy przejawiać ani odrobiny pychy, by być zbawionym nic nie może być z nas, żadnej naszej zasługi. Wszystko z łaski. To raczej rozumiemy. Ale najważniejszy tutaj jest kontekst tego rozdziału. Przeczytaj uważnie ten fragment, by znać kontekst.

Ef 2;1I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze, 2w których niegdyś chodziliście według modły tego świata, naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach opornych. 3Wśród nich i my wszyscy żyliśmy niegdyś w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów, i byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni; 4ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, 5i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem – łaską zbawieni jesteście – 6i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, 7aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie. 8Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; 9nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. 10Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Łaska zbawiła z ducha buntu. Popatrz na kontekst. Łaska zbawiła nas z życia w demonicznym duchu. A grzech jest tylko owocem życia w mocy diabła. I ten duch działa w niewierzących, a my jestesmy wolni. I tym się różnimy od świata.

Trudność polega w tym, kto w jakiego Boga wierzy. Chodzi o Jezusa, jaki on jest w twoich oczach? Potężny i większy niż szatan, czy równowarty? Jeśli równowarty to daje tylko sposobność by zacząć walkę, która nie wiadomo kto wygra. Większość odpowie – Jezus jest mocniejszy, ale żyją tak jakby nie był mocniejszy!

Pamietam, jak zmieniła się moja modlitwa o uwolnienie, kiedy zacząłem wierzyć w super potężnego Jezusa. Przestały to być długie, męczące i wyczerpujące sesje. 15-20 lat temu potrafiłem godzinami tak walczyć z marnym skutkiem. Kiedy zacząłem wierzyć właściwie – zobaczyłem więcej zwycięstw w tej dziedzinie i w krótszym czasie.

To są bardzo ważne stwierdzenia bez których nie możemy mieć przekonania, ze wygramy ze złym. Szatan jest duchem i bez ducha nie mamy szans, by go pokonać.
Jeśli wierzę, ze mimo bycia napelnionym przez ducha, jestem napelnionym mocą ciemności – moje szanse bedą maleć.
Jest wielkie zamieszanie związane z tym, czy nowonarodzonej dziecko Boże może mieć demona. Mówią, ze duch jest odrodzony i tam mieszka Bog, ale ciało czy dusza może mieć demona gdzieś tam. Biblia mowi, ze nasze ciało jest świątynia ducha, nie ludzki duch, a ciało. Tutaj dotykają bardzo ważnej kwestii. Jak potężny jest Jezus i Jego duch, ktory w nas mieszka i na ile jest wszechobecny w naszym ciele. Jak daleko sięga jego władza w ciele? W Nowym Testamencie nigdzie nie ma słowa, że wypełnia nas częściowo! Bóg jest zazdrosnym – mowi Słowo. Jeśli go zapraszają bierze nas w posiadanie na własność. Nie może zostawić miejsca dla diabła. Już nas wyrwał z łap w całości. Takiego Boga opisuje Biblia.

Wszystko w świecie duchowym odbywa się na podstawie naszej wiary. W co wierzysz, to masz. Jeśli wierzysz, ze jesteś zbawiony, to jesteś zbawiony. My kierujemy się wierzeniami. Wsród Chrzescijan jest masa lokalnych wierzeń. I one wszystko psują.

Ale jaki wpływ ma diabeł na wierzących?

Ef 4 nie dawajcie miejsca diabłu. Słowo „miejsce” to greckie słowo topos. Tak jak w słowie topografia. Topografia – dział geografii zajmujący się badaniem kształtu i rysów powierzchni Ziemi lub innych planet, księżyców i planetoid. Chodzi o miesce w życiowej przestrzeni. Drugi znaczenie topos – możliwości. Czyli wierzący przez swoje grzechy stwarza szatanowi możliwości do działania. On nie może cię posiąść. On może poważnie szkodzić i przeszkadzać. Podsuwać złe myśli, robic zamieszanie itd. Ale jeśli jesteś nastawiony na zwycięstwo, to z łatwością możesz dać odpór w modlitwie. Bo kto jest z Panem, jest jednym duchem z Nim!

1 thought on “Podstawa skutecznego egzorcyzmu.

  1. Świetne! zwłaszcza stwierdzenie: „Mówią, ze duch jest odrodzony i tam mieszka Bóg, ale ciało czy dusza może mieć demona gdzieś tam. Biblia mówi, ze nasze ciało jest świątynia ducha, nie ludzki duch, a ciało.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s